Bulvių ir daržovių frittata

Patiekalas – Bulvių ir daržovių frittata

Daržovių frittata –labai lengvai paruošiamas ir nebrangus patiekalas.  Kas tai yra? Tai paprastas daržovių apkepas užkeptas su kiaušinio plakiniu ir jogurtu. Jame nėra gliuteno ir mėsos, todėl šį patiekalą galima drąsiai vadinti dietiniu. Šioje frittatoje daug kiaušinių ir mocarelos sūrio, todėl  skaičiuojantiems kalorijas  siūlyčiau kiaušinių ir sūrio kiekius sumažinti bent pusiau. Frittatą  galite drąsiai tiekti tiek pietums, tiek vakarienei. Garantuoju, jog lėkštės bus švarios. Jeigu planuojate talką sode, – šis daržovių apkepas tikrai patiks visiems jūsų  padėjėjams. Juolab, jog patiekalas nėra brangus, tačiau yra labai sotus.

Dieta– Įprastinė, Nėštumas, Vegetarinė, Veganų, Be gliuteno, Be cukraus

Virtuvė -Tarptautinė

Išeiga – šitaip parošta bulvių ir daržovių frittata pavaišinsite  4 žmones

Jums prireiks:

  • 500 g šviežių bulvyčių
  • 30 ml alyvuogių aliejaus
  • 4 nedidelių tarkuotų cukinijų
  • 2 saujų šviežių špinatų lapelių (nėra šviežių? Tiks ir šaldyti)
  • 200 g vyšninių pomidorų
  • 8 kiaušinių
  • 125 ml natūralaus bio jogurto
  • 250 g tarkuoto mocarelos ir olandiško sūrio mišinio

Orkaitę įkaitinkite iki 200° C temperatūros. Kepimo skardą ištrinkite aliejumi. Bulvytes apvirkite kol suminkštės. Kol bulvytės verda, apkepinkite smulkiai sukapotus svogūnus. Svogūnams baigiant kepti, į juos įmaišykite tarkuotas cukinijas ir dar pakepinkite ant mažos ugnies dar kokias 3 minutes. Po to į keptuvę įmaišykite špinatus ir juos patroškinkite kol suminkštės.

Į riebalais išteptą kepimo skardą suverskite bulvytes, ir ant jų troškintas daržoves. Įmaišykite pomidoriukus .

Plaktuve suplakite kiaušinius, jogurtą ir pusę sūrio. Kiaušinių plakinį užpilkite ant daržovių. Viską apibarstykite likusiu sūriu ir kepkite gerai įkaitintoje orkaitėje apie 30 -35 minutes. Frittata bus gatava kai ji gražiai pagels. Skaniausia frittata yra karšta, tačiau atšalusi ji taip pat skani.

Skanaus 🙂

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *