Luizos Hay knygos apie ligų ir nesėkmių priežastis gerai pažįstamos viso pasaulio skaitytojams. Lietuvių skaitytojai tur būt yra skaitę daug diskusijų sukėlusią jos knygą “Pagydyk savo gyvenimą“. Knygos autorė jau sulaukė 88 metų, tačiau gali pasigirti jaunatviška energija ir nebloga sveikata bei gera nuotaika. Jūsų dėmesiui- ypatinga, meilę ir pasitikėjimą savo kūnu skatinanti autorės dieta, kuri taip ir vadinasi ,, Meilės dieta“. Šios dietos esmę galima nusakyt pačios Luizos žodžiais : ,, Jeigu tai auga – gali valgyti. Jeigu tai neauga – paprasčiausiai to nevalgyk“.
Kaip mums elgtis, kad pagaliau pamiltume savo kūną?Jeigu norite suprasti, kas yra geriausia jūsų kūnui, – išmokite klausyti jo siunčiamų signalų. Tai visiškai paprasta. Pradėkite rašyti dienoraštį, kuriame reikia užrašyti savo potyrius. Pirmiausia – būkite sąžiningi. Čia nereikia nei skubėti nei apgaudinėti. Sąžiningai žymėikte tai ką suvalgote, ir nepamirškite pažymėti kaip po to jaučiatės, kaip šlapinatės ir kaip tuštinatės. Po kelių dienų peržvelkite savo įrašus. Patys pastebėsite atitinkamus dėsningumus, kurie ir gali patarti – tinka jums šis maistas ar ne. Gali būti, jog pastebėsite, jog tam tikras maistas iššaukia negalavimus,- drąsiai jo atsisakykite bent kelioms dienoms. Po to pabandykite jo vėl paragauti. Stebėkite savo reakciją. Abejotinus produktus tikrinkite po vieną, – ne visus iš karto.
Kokių maisto produktų reikėtų vengti?- Stenkitės valgti tik neapdorotus maisto produktus. Juose mažiau toksinų.
- Stenkitės nevalgyti rafinuoto cukraus, kukurūzų sirupo ar fruktozės sirupo bei dirbtinių saldiklių.
- Venkite mononatrio gliutamato turinčių maisto produktų (MSG).
- Venkite genetiškai modifikuotų maisto produktų.
- Skaitykite etiketes- venkite gliuteno turinčių maisto produktų.
- Nevartokite trans riebalinių rūgščių turinčių maisto produktų (jie žymimi kaip dalinai hidrogenizuotos rūgštys). Nevartokite rafinuotų riebalų.Natūralūs sojos produktai taip pat nėra labai geri mūsų sveikatai. Sojos produktus stenkitės naudoti tik fermentuotus- tai yra mūsų mitybai gali tikti sojos padažas, tamari, tempeh, natto ir miso. Neužmirškite, jog sojos produktai būtinai turi būti organinės kilmės.
- Stenkitės nevartoti komerciniu būdu užaugintos mėsos, kiaušinių ir pieno.
- Žuvį valgykite tik tuomet, jeigu ji nebuvo užauginta fermoje. Stenkitės pirkti laukinėje gamtoje sugautas žuvies rūšis.
- Venkite perdirbto ir cheminių priedų prikimšto maisto.
- Valgykite neapdorotus maisto produktus.
- Rinkitės organiškai ar ekologiškai užaugintą maistą.
- Savo pietus gaminkite patys, nepirkite gatavų patiekalų.
- Stenkitės pirkti tik natūraliai užaugintą mėsą, pieną ir kiaušinius.
- Stenkitės vartoti lydytą sviestą (ghee) ir natūralų sviestą. Šiose sviesto rūšyse beveik nebūna žalingų priedų, laktozės ir kazeino.
- Nebijokite daržovių. Valgykite žalios spalvos lapines daržoves. Kuo spalvingesnės jūsų daržovės- tuo sveikesnė jūsų dieta. Tačiau nepersistenkite valgydami pomidorus, raudonąsias paprikas ir kukurūzus.
- Nebijokite savo patiekalų praturtinti kviečių daigais, miežių daigais, avižų daigais, spirulina ar dumbliais.
- Prieskoninės žolelės gali būti puikus jūsų draugas ruošiant kasdieninius ir šentiškus patiekalus.
- Rinkitės natūralius saldumynus
- Natūralūs saldumynai yra vaisiai, datulės, šviežias medus, organinis B klasės klevų sirupas, organinė juodoji melasa. Jeigu retsykiais norite paskanauti – šaldiklyje turėkite džiovintų datulių atsargą. Vos tik pradės vargnti noras pasmaližiauti- suvalgykite vieną ar dvi datules. Jeigu jas valgysite kartu su tahini, šaukšteliu sviesto, pagardinsite jas jūros druska ar migdolų saujele- padėsite ir savo sveikatai.
- Jeigu norite saldumynų be kalorijų, – rinkitės steviją arba lo han vaisių (vienuolių vaisių).
- Jeigu sveriate iki 70 kilogramų, stenkitės išgerti 2100 ml vandens kas dieną.Niekada nebūkite ištroškę.
- Jeigu norite kepti ant aukštos temperatūros – naudokite natūralius taukus bei kokoso riešuto aliejų. Jeigu norite tik patroškinti savo patiekalus- geriau rinkitės alyvuogių, avokadų, makadamijos ir sezamo aliejųJeigu mėgstate grūdus – rinkitės gliuteno neturinčias grūdines kultūras – grikius, soras, amarantą, kinoa ir baltuosius basmati ryžius. Patiekalus gardinkite riešutais ir sėklomis.
- Bent kartą dienoje gerkite daržovių sultinį iš kaulų sultinio ir įvairių prieskoninių daržovių sutrintų trintuvėje.
- Nebijokite tokių vitaminų kaip vitaminas C, Q10 bei maisto papildų su magniu, ajurvediniu toniku ar triphala.