Virti kviečiai

Patiekalas – Virti kviečiai

Virti kviečiai yra  autentiškas lietuviškas Kūčių patiekalas. Kviečiai buvo laikomi pačiu brangiausiu javu ir todėl buvo valgomi per Kūčias, kad visus metus šeimoje nepritrūktų baltos duonos. Šiaurės lietuviai per Kūčias valgydavo virti kviečių, žirnių, pupų ir kanapių mišinį. Jį paprastai valgydavo pasaldinę medumi, vildamiesi geresnių metų. Dar kitur į virtus kviečius berdavo aguonų ir taip pat saldindavo medumi.

Šį patiekalą nesunku paruošti, tačiau jis be galo skanus ir sveikas. Jis tikrai netiks negalintiems valgyti gliuteno turinčių patiekalų, tačiau visi kiti gali jį drąsiai ragauti. Neužmirškite, jog kviečių grūdus reikia pamerkti iš vakaro. Kad kviečiai gerai išmirktų, jie turi mirkti bent 8 valandas. Kviečių grūdus Kūčių vakarienei būtinai pirkite tik sertifikuotus- tai yra krautuvėje. Niekada nepirkite kviečių grūdų iš nepažįstamo pardavėjo, kuris negali garantuoti, jog grūdai yra skiriami maistui ir nebuvo chemiškai apdoroti – tai yra nebuvo ,,beicuoti“. Tokie chemiškai apdoroti grūdai negali būti valgomi,- jie yra skirti sėjai.

Dieta– Vegetariška, Įprastinė, Be kiaušinių, Veganų

Virtuvė – Lietuvių

Išeiga–  šitaip paruoštais kviečiais pavaišinsite 4- 8 žmones.

Jums reikės

  • 2 stiklinių kviečių
  • 2 šaukštų medaus arba cukraus

Kaip paruošti kviečius?

Kviečius perrinkti,  nuplauti  ir pamerkti. Kviečiai turi būti mirkomi apie 8 valandas. Išmirkyti kviečiai yra verdami šiek tiek pasūdytame vandenyje.  Kai kviečiai išvirs, juos galima pastatyti į karštą orkaitę ant labai mažos ugnies, kad dar pašustų – tada jie tampa labai minkšti, išsipučia. Paskaninami cukrumi ar medumi. Kviečius galima valygti vienus, užpilti aguonų pienu arba spanguolių kisieliumi.

Gražių ir ramių jums Švenčių.

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *